WRZESIEŃ 2017


 KOMUNIKAT PRASOWY
www.europain.com
#Europain

EUROPAIN 2018 : WSPIERA PRZEDSIEBIORCÓW Z SEKTORA PIEKARSTWA I CUKIERNICTWA

W 2016 roku we Francji powstało 1 340 nowych firm z sektora piekarsko-cukierniczego, co potwierdza dobrą koniunkturę na rynku. Wzrost o 3,8 % w porównaniu z 2014 rokiem pokazuje, że branża ma się dobrze. Sprzęt do produkcji, modele sprzedaży, finansowanie, narzędzia zarządzania, merchandising: wszystkie rozwiązania niezbędne do tworzenia, rozwoju lub optymalizacji biznesu będą prezentowane podczas targów Europain.

Rzemieślnicy, handlowcy, przedsiębiorcy, wszyscy profesjonaliści z sektora piekarsko-cukierniczego będą obecni w Paryżu od 3 do 6 lutego 2018 roku, aby wziąć udział w Światowych Targach Piekarstwa, Cukiernictwa, Lodziarstwa, Wyrobów Czekoladowych i Słodyczy.

OKIEM PROFESJONALISTY

Joël DEFIVES, Piekarz, Zdobywca tytułu Najlepszego Rzemieślnika Francji
„Dane dotyczące powstawania nowych firm i zatrudnienia w sektorze piekarskim są pozytywne. Jest to odzwierciedlenie zmian zachodzących na rynku. Jedne piekarnie są zamykane, zaś na ich miejsce powstają nowe, odpowiadające potrzebom klientów. Przedsiębiorcy z sektora piekarskiego powinni odwiedzać targi, aby na bieżąco śledzić zmiany, wymieniać się doświadczeniami z kolegami, spotykać z przedstawicielami organizacji branżowych i ekspertami, którzy pomogą im sprostać codziennym wyzwaniom”.

RYNEK O DUŻYM POTENCJALE WZROSTU W EUROPIE

Popularność piekarni i barów z kanapkami w Europie stale rośnie. Szczególnie we Francji, gdzie ich oferta i liczba klientów jest największa.

TARGI EUROPAIN – MIEJSCE WYMIANY DOŚWIADCZEŃ I ODKRYĆ

Animacje, pokazy i konferencje organizowane podczas 4 dni targów Europain pozwalają odwiedzającym zdobyć nowe doświadczenia, umiejętności praktyczne oraz nawiązać kontakty przydatne w prowadzeniu biznesu. Spotkania z najlepszymi profesjonalistami z branży, poznanie najbardziej kreatywnych technologii, porady ekspertów: wszystko to jest dostępne w alejkach targowych.

NOWOŚĆ Znajdujące się w centrum wydarzenia Forum zaproponuje 4 dni wymiany doświadczeń : około 40 spotkań, debat i pokazów animowanych przez 80 ekspertów z Francji i z całego świata. Wszyscy odwiedzający będą mogli skorzystać z ich wiedzy, zapoznać się z nowymi rozwiązaniami z dziedziny produkcji, sprzedaży i zarządzania. W programie m.in.:

  • Prezentacja możliwości 4 rynków międzynarodowych : Ameryka Północna i Południowa, Afryka i Azja. Wystąpienia ekspertów m.in. Michela SUAZ z San Francisco Baking Institute oraz Pascala RIGO – założyciela sieci amerykańskich piekarni La Boulange
  • Przykład przedsiębiorstwa, które odniosło międzynarodowy sukces, Eric KAYSER
  • Inicjatywy produkcji lokalnych, przykład Robins des Champs stworzonej przez piekarza Christophe’a GIRARDET i rolnika Gilberta BERNACHON

EUROPAIN : W JEDNYM MIEJSCU CAŁE UNIWERSUM PIEKARSTWA, CUKIERNICTWA, LODZIARSTWA, WYROBÓW CZEKOLADOWYCH I SŁODYCZY

Podczas 4 dni na powierzchni 48 000 m² targi zgromadzą ponad 500 wystawców i najważniejszych przedstawicieli z sektora piekarsko-cukierniczego z całego świata. Nowa sektoryzacja została stworzona z myślą o odwiedzających, niezależnie od profilu i wielkości ich firmy:

  • Produkcja: W tym sektorze dedykowanym tworzeniu i produkcji, profesjonaliści znajdą sprzęt i składniki, które pozwolą im produkować w dowolnej ilości i formie.
  • Sprzedaż: Przedsiębiorcy z branży piekarskiej, cukierniczej i wyrobów czekoladowych poznają rozwiązania, dzięki którym będą mogli lepiej sprzedawać swoje produkty, zarówno na miejscu jak i na wynos.
  • Zarządzanie: Osoby zarządzające firmami będą miały możliwość zapoznać się z rozwiązaniami z dziedziny finansów, pomocy prawnej, ubezpieczeń, narzędzi rekrutacyjnych……

TARGI EUROPAIN – PLATFORMA INNOWACJI Z SEKTORA PIEKARSTWA I CUKIERNICTWA

Na szybko zmieniającym się rynku spożywczym, charakteryzującym się dużą konkurencyjnością, możliwości oferowane przez nowy sprzęt i składniki są kluczem do sukcesu. Dlatego priorytetem targów Europain jest prezentacja wszystkich nowości z branży. Aby odwiedzający w łatwy sposób mogli zidentyfikować innowacyjne produkty będą one w specjalny sposób oznakowane w alejkach targowych, na stronie internetowej salonu, w aplikacji mobilnej oraz we wszystkich dokumentach promocyjnych. Najlepsze nowości zdobędą Nagrodę Innovation Awards lub Visitors Prize.